מאמרים

לימודי השיטה הטכנית במסחר בניירות ערך - חלק 2

השיטה הטכנית פותחה במהלך עשרות השנים האחרונות בלבד. באופן כללי, ניתן לומר כי מודבר בשיטה למסחר בסוגים שונים של ניירות ערך, כאשר הדגש אינו בהכרח על אופי נייר הערך בו אנו סוחרים (אם מדובר במניה, במטבע כזה או אחר או בסחורה מסוימת), אלא על האופי בו אנו מנתחים את הנתונים השונים של השוק והאופן בו אנו מקבלים את ההחלטות שלנו.

במסגרת לימודי שוק ההון העוסקים בשיטה הטכנית לומדים התלמידים מושגים וביטויים בסיסיים, המייצגים כלים טכניים לניתוח הנתונים ולבנייה של מסגרת קבלת החלטות מושכלת. כל מי שמנסה לעסוק במסחר בשוק ההון מגלה במהרה כי ישנם אינספור נתונים בהם ניתן וכדאי להתחשב – המגמה השולטת בשוק, "מצב הרוח" של המשקיעים השונים, גורמים מאקרו כלכליים שונים, תנודות מחירים הנובעות מאלף ואחד גורמים שונים ועוד. השיטה הטכנית מסייעת לנו לעשות סדר בתוך כמות הנתונים העצומה הזו, על ידי מספר כלים בסיסיים המבטיחים כי לא נסכן את ההון שלנו יתר על המידה, וכי נצליח לגרוף בצורה מושכלת את הרווחים שלנו בשוק לאורך זמן.

כאמור, ניתן למצוא כיום כמה וכמה מומחים המעבירים קורסים בהיקפים שונים, העוסקים בשיטה הטכנית למסחר בניירות ערך. על פי רוב אין צורך לבוא עם השכלה פורמאלית קודמת בתחום, למרות שזו אינה יכולה כמובן להזיק. מה שחשוב, כמובן, הוא לשים דגש על בית הספר והמרצה המעבירים את הקורס, ולוודא כי הם מחזיקים בניסיון רב, וברקורד מוכח של הצלחות בתחום...


חזרה לחלק ראשון